Donanıma istenilen arızaların eklenmesi ve silinmesi | Mus2

Mus2’de donanıma belli bir makam ya da diziye bağlı kalmadan arıza eklemek için en kolay yol yeni bir akort oluşturmaktır. Bunun için:

Simge çubuğunda yer alan Akort düğmesine tıklayın. Akort penceresi açılacaktır.

Açılan pencerenin sol alt köşesindeki Ekle düğmesine tıklayın. Soldaki sütunda yer alan akort listenize Yeni Akort isminde bir akort eklenecektir.

Listeden Yeni Akort‘u bulun ve seçin. İsim kutusuna istediğiniz bir ismi yazın.

Arızaları akort’a atayın
Pencerenin üst tarafında yer alan dört sekmeden (Bilgi, Perdeler, Donanım MIDI Tuş Ekleme) Donanım‘ı seçin. Bu sekmede donanıma yerleştirilecek arıza işaretleri yer alıyor. Buradan istediğiniz arıza işaretlerini seçip porte üzerindeki uygun yerlere tıklayarak yerleştirebilirsiniz. Eğer yanlış yere koyarsanız işaretlerin bulunduğu kutunun en başında yer alan Silgi ile silip düzeltebilirsiniz.

Yeni akortun notaya uygulayın
Nota yazım ekranında önce Donanım ve Tartım aracını, sonra da Akort ve Donanım alt aracını seçin. Bu araçla notanızın ilk ölçüsünün donanım bölümüne tıklayın. Açılan panelde yeni akortunuzun ismini bulun, seçin ve Değiştir’e tıklayarak paneli kapatın.

Arızalarınız donanımda görünecektir. Ayrıca, notanız bu arızalara uygun şekilde seslendirilecektir.

Eklediğimiz yeni bir videodan hemen haberdar olmak isterseniz, abone düğmesinin yanındaki zil ikonuna tıklayarak bildirimleri de açabilirsiniz.

Videoda anlattıklarımızla ilgili soru ve yorumlarınızı, yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

Bol müzikli günler dileriz.
http://www.mus2.com.tr/

#mus2 #donanım #arıza

YouTube video

Yorum yapın